Bulut Bilişim her sektörün ve insanın hayatından farklı şekilde yerini alacak gibi görünüyor. Nedenine gelince bulut bilişimle beraber bilgisayar taşıma derdi sona eriyor. İnternet ortamındaki usbler sayesinde dosya taşıma veya kaybetme gibi dertler sona eriyor.

Forrester’ın Kuzey Amerika ve Avrupa’da 1000′den fazla çalışanı olan 305 kurum arasında gerçekleştirdiği araştırmaya göre, kurumların yüzde %51′i önümüzdeki 12 ay içerisinde bulut bilişime yatırımları arttıracak.  Firmalar açısından bulut bilişim gelişimin faydaları ise;

-Lisanslama, eğitim maliyetlerinde azalma
-Bakım-onarım maliyetlerini ortadan kaldırma
-Atıl kapasitenin düşürülmesi

Pek çok teknoloji firması bu alanda yerini alırken internet devi Google’in bu alanda da yerini almaması olmazdı. Google Drive ismi verilen BB nin en önemli özelliği ise 5 GB a kadar olan alanı bedava kullandırması. Daha fazla yer isteyenler 25 GB için 2.49 dolar, 100 GB için 4.99 dolar ve 1 TB için  50 dolar ödemeleri gerekecek.

1 Comment Leave a comment
  • Ione

    I’m very happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this best doc.

Leave a Comment