Videosunu izleyeceğiniz kampanya Fransa ve İngiltere de gerçekleştirildi. Wonderbra’ın ilk giyinik görselli reklamı gibi görünsede akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile işin gerçek yüzünün daha farklı olduğunu keşfedeceksiniz.  YouTube videosunu izlerken Adriana size ingilizce neler yapmanız gerektiğini belirtiyor ve ardından sizi akıllı cep telefonunuzu kullanarak farklı bir dünyanın içine çekerek ürünleri size tanıyor.

Bu videoyu izledikten sonra Mavi Jeans’ın en son Adriana Lima reklamının tanıtımı aklıma geldi ve bir kez daha anladım ki bu işler de yaratıcılıktan uzak ve sıradan işlerle bir şeyler yapmaya devam ediyoruz. Hatırlayamayanlar ve bilmeyenler için reklam filminin tanıtımını hatırlatmakta fayda var. Adriana Lima’nın son çekilen reklam filmini izlemek için Mavi Jeans’ın Facebook sayfasına gidiyorsunuz ve kilitli olan videoları izleyebilmek için haberi Like ediyorsunuz. Peki like ettikten sonra izleyebilecek misiniz? Tabi ki hayır çünkü  belli bir sayıya ulaştıktan sonra reklam filmini izleyebiliyorsunuz.

Wonderbra ile Mavi Jeans reklamı arasında farklılık olsa da düşünce olarak iki çok farklı yerlerde. En azından Wonderbra Qr kod kullanarak farklı bir şekilde ürün tanıtımını yapmış. Mavi’nin yaptığına baktığımız da iki şey öne çıkıyor; Facebook Beğeni sayısı ve Etkileşim oranı

Facebook beğeni sayısını, etkileşimini parayla satın alabildiğimizi ve bu tarz içerik pazarlamasını pek çok markanın yaptığını göz önünde bulundurduğumuz da en azından beni için sıradan bir hale geliyor.

Mobil Uygulamayı indirmek için  iPhone veya Google play
Video üzerinden deneyimlemek için TIKLAYIN
Görsel üzerinden deneyimlemek için  TIKLAYIN

2 Comments Leave a comment
Leave a Comment