Serkan’a göre Artırılmış Gerçeklik nami diyar Augmented Reality, gerçek dünya ile bilgisayar yardımıyla oluşturulan sanal gerçekliğin (Virtual Reality – VR), gerçek zamanlı olarak cep telefonu veya tablet kamerası vasıtasıyla birleştirilmesidir.

 

Murat’ın Viral anlayışı latince deki virüs anlamını gibidir. Dijital ve sosyal medya penceresinden bakınca; kulaktan kulağa bir virüs gibi yayılan başka bir değişle  bir fikrin ya da bir ürünün  planlı bir şekilde internet ortamında kişiden kişiye pazarlanması diyebiliriz. Kendi reklâmını yapan ve kendi kendine devam eden bir tür pazarlama yöntemidir.

QR Kod, 1 boyutlu barkoddan sıkılan Japonların hadi biraz da göze hitap etsin demesiyle geliştirilen ve  2 boyutlu barkod diye nitelendirilen yeni bir teknolojidir.

Anlamsız gibi gözüken bir kare ile sesli arama, sms veya e-posta gönderimi, film afişi ve buna benzer pek çok şey yapilabilinmekle beraber 7,089 adet sayısal karakter veya 4,296 alfanümerik karakter kaydedilebilir. Bunları yapabilmek için cep telefonunuzda QR kodokuyucusunun bulunuyor olması gerekmektedir.


Serkan’nın Sosyal Medya nedir sorusuna verdiği cevap : Sosyal Medyayı bireylerin internette birbirleriyle yaptığı paylaşımlar, diyaloglar, mesajlaşmalar, tartışmalar, ve bunun gibi birçok aktivitelerin gerçekleştiği ağlardır.

Leave a Comment